Sprawozdanie z obchodów Dnia Niepodległości

środa, 8 listopada 2023

 

 

 

 

 

11 listopada Dzień Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez  Polskę niepodległości.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada 2023  w naszym przedszkolu – Misia Uszatka, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawców. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszyscy nasi wychowankowie, aby oddać powagę sytuacji, tego ważnego dnia ubrali się odświętnie i uroczyście. Na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych a w ręce powiewała flaga Polski.

O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn, włączając się tym samym w akcję MEiN-u „Szkoła do hymnu”. Święto niepodległości uczciliśmy nie tylko wierszem i piosenką. W przedszkolu odbył się również pokaz mody patriotycznej w trakcie, którego modele i modelki zaprezentowali swoje kreacje w barwach narodowych.

Nawet nasze przedszkolne menu w tym dniu maiło narodowe barwy 😊 mniam, było pysznie i patriotycznie.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięć naszych "Młodych Polaków"