Międzynarodowy Dzień Popcornu

niedziela, 22 stycznia 2023

Dnia 19 stycznia 2023 roku  w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy dzień popcornu”. Popcorn kojarzy nam się głównie z kinem, ale postanowiliśmy przyjrzeć mu się troszkę bliżej. Zauważyliśmy, że każdy ma inny kształt, który może przypominać dosłownie wszystko. Dzieci opisały jego smak: słony, słodki, z dodatkiem masełka i cynamonu… popcorn bez wątpienia był bohaterem tego dnia. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. co to jest popcorn, jak się go przygotowuje oraz co należy zrobić aby miał inny smak. Wykonały także pracę plastyczną oraz świetnie bawiły się podczas zabawy z wykorzystaniem słomek i popcornu. Zadanie polegało na przeniesieniu popcornu za pomocą słomki,  z jednego talerzyka na drugi oraz zdmuchnięcie ziarenek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia.