Warsztaty z rodzicami w grupie Wiewiórki

czwartek, 11 Maja 2023

„Las w słoiku” to roślinna kompozycja, mały ekosystem, który wymaga minimalnej pielęgnacji.

W grupie Wiewiórki w Suchej Górnej odbyły się warsztaty przyrodniczo - ekologiczne "Las w słoiku". Dzieci wraz z rodzicami wykonywały w przyniesionych słoikach swój własny las, używając do tego keramzytu, żwirku, ziemi, kamyków, roślinek oraz ozdobnych kamyczków. Wszystko według instrukcji nauczyciela ułożone zostało w słoiku w odpowiedniej kolejności. Las sam sobie ma wytwarzać wszystko, czego potrzebuje. To nie zwalnia dzieci z odpowiedniego dbania o roślinki, należy je podlewać go raz w tygodniu i postawić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje długo będą zdobiły pokoje naszych Przedszkolaków.

To była bardzo udana przygoda!