Światowy Dzień Wody

wtorek, 2 kwietnia 2024

22 marca to data, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w grupie Pieski odbyły się specjalne zajęcia, których bohaterem była woda. Przedszkolaki dowiadywały się skąd mamy wodę, rozwiązywały zagadki dotyczące stanów skupienia wody, naturalnych zbiorników wody, słuchały odgłosów wody. Przeprowadziły też ciekawe zabawy badawcze związane z właściwościami wody, napięciem powierzchniowym, rozpuszczalnością soli, cukru, mąki itd. Dzieci tworzyły wspaniałe prace plastyczne rozdmuchując zabarwioną wodę, a także bawiły się folią malarską imitującą rzekę, jezioro, morze. Podczas tych zabaw dzieci podniosły swoją świadomość na temat wielkiego znaczenia wody w przyrodzie oraz poznały sposoby jej oszczędzania. Zabawy i samodzielne przeprowadzanie doświadczeń sprawiły przedszkolakom wiele radości i rozwinęły zainteresowania ekologiczne.

Video file

red. pm4_herbut