poniedziałek, 28 listopada 2022

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki  opanowały nasze przedszkole w piątek, 25 listopada. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby się bawić i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły  we wspólnej zabawie w misiowej krainie.

W tym dniu wszystkie wychowawczynie zorganizowały  dla dzieci wiele „misiowych atrakcji". Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania  ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych . Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci z uwagą słuchały bajek o misiach, trafnie odgadywały zagadki o nich. Przedszkolaki brały udział w zabawach dydaktycznych oraz ruchowych przy misiowych piosenkach "Mały miś", "Gummy Bear", "Pluszowe niedźwiadki" , "Jadą misie’’. Oglądały fragmenty bajek, w których głównym bohaterem jest miś – „Miś Uszatek”, „Miś Koralgol”, „Troskliwe misie”, „Gumisie”.

Fantastyczną atrakcją okazał się występ kadry w krótkim przedstawieniu pt. „Niedźwiadki Niejadki”. który uwrażliwił dzieci na właściwe zachowania. Następnie wszystkie misie wzięły udział w gimnastyce oraz zabawach ruchowych przy muzyce. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały dla swoich ukochanych milusińskich piosenkę.

W tym dniu  wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Były bardzo zadowolone z obchodów Światowego Dnia Misia Pluszowego zorganizowanym i przeprowadzonym w przedszkolu.  Na zakończenie  dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.