Tydzień Dziecka EKO - DZIECI

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Dzień Dziecka to święto, które obchodzone jest na całym świecie. W naszym przedszkolu świętowaliśmy przez cały tydzień. W tym roku tydzień dziecka upłynął nam pod hasłem "EKO - DZIECI".

W poniedziałek, 29 maja to dzień filmowy. Wszystkie przedszkolaki były na seansie filmowym "Kicia Kocia mówi dzień dobry" w polkowickim kinie. Po seansie dzieci z Sobina i Suchej Górnej poszły na lody i spędziły czas na placu zabaw.

We wtorek, 30 maja po południu odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny w którym wzięły udział dzieci ze swoimi rodzinami.

Środa, 31 maja to dzień lodowy, przedszkolaki z Polkowic były w lodziarni a dzieci z Sobina i Suchej Górnej przygotowywały instrumenty, wykorzystując do tego puszki i butelki po jogurcie.

Czwartek, 1 czerwca był dniem modowym. Chętne dzieci wraz z rodzicami przygotowały ekologiczne stroje wykorzystując papier, folię oraz kartony. Przedszkolaki udowodniły, że kreatywność i wyobraźnia nie ma granic.

W piątek, 2 czerwca to był w naszym przedszkolu dzień muzyczny. Dzieci przygotowały instrumenty z surowców wtórnych oraz wzięły udział w koncercie z cyklu "W Krainie Pani Muzyki".

Radość, uśmiech, dobra zabawa to coś, co do dziś pozostaje w naszych wspomnieniach.